<?xml version="1.0"?>
<rss version="2.0">
   <channel>
      <title>Stundas temats by Елена Голованова</title>
      <link>https://padlet.com/inna498/qsumydtyklnv</link>
      <description>Degošas vielas dzēšanas paņēmieni</description>
      <language>en-us</language>
      <pubDate>2018-11-24 17:18:41 UTC</pubDate>
      <lastBuildDate>2023-03-08 19:45:43 UTC</lastBuildDate>
      <webMaster>hello@padlet.com</webMaster>
      <image>
         <url></url>
      </image>
      <item>
         <title>Mērķis</title>
         <author>inna498</author>
         <link>https://padlet.com/inna498/qsumydtyklnv/wish/307418234</link>
         <description><![CDATA[<div>Veidot izpratni par degošas vielas dzēšanas paņēmieniem, attīstot pētnieciskās darbības prasmes. </div>]]></description>
         <enclosure url="" />
         <pubDate>2018-11-24 17:30:02 UTC</pubDate>
         <guid>https://padlet.com/inna498/qsumydtyklnv/wish/307418234</guid>
      </item>
      <item>
         <title>Skolēnam sasniedzamie rezultāti</title>
         <author>inna498</author>
         <link>https://padlet.com/inna498/qsumydtyklnv/wish/307418305</link>
         <description><![CDATA[<div>·        Formulē pieņēmumu par degošas vielas dzēšanas paņēmieniem<br>·        Veic degošas vielas dzēšanas eksperimentus, ievērojot drošas darba metodes</div><div> Formulē secinājumus, pamatojoties uz eksperimentā iegūtajiem novērojumiem </div>]]></description>
         <enclosure url="" />
         <pubDate>2018-11-24 17:30:47 UTC</pubDate>
         <guid>https://padlet.com/inna498/qsumydtyklnv/wish/307418305</guid>
      </item>
      <item>
         <title>Nepieciešamie resursi</title>
         <author>inna498</author>
         <link>https://padlet.com/inna498/qsumydtyklnv/wish/307418366</link>
         <description><![CDATA[<div>•         Skolēnu darba lapa  ” DEGOŠAS VIELAS DZĒŠANAS PAŅĒMIENI” .<br><br></div><div>•          Dators, projektors.<br><br></div><div>•         Darba piederumi, vielas (skolēnu darbam):   Etilspirts C <sub>2</sub> H <sub>5 </sub>OH, ēveļskaidas, smiltis, ūdens, porcelāna bļodiņa, plastmasas pilināmā pipete ar iedaļām, tīģelis, kokvilnas lupatiņa, karotīte vielu paņemšanai.<br><br></div><div> Videofragmenti </div>]]></description>
         <enclosure url="" />
         <pubDate>2018-11-24 17:31:21 UTC</pubDate>
         <guid>https://padlet.com/inna498/qsumydtyklnv/wish/307418366</guid>
      </item>
      <item>
         <title>Skolotāja darbība</title>
         <author>inna498</author>
         <link>https://padlet.com/inna498/qsumydtyklnv/wish/307418461</link>
         <description><![CDATA[<div>Izmantojot projektoru, demonstrē attēlu, kurā var redzēt “uguns trīsstūris”</div><div>         Jautā :”Kādi nosacījumi nodrošina degšanu?” </div><div>Izmantojot projektoru, demonstrē videofragmentu.</div><div><a href="http://www.youtube.com/watch?v=kuB928N0Wq4&amp;feature=related">http://www.youtube.com/watch?v=kuB928N0Wq4&amp;feature=related</a> </div><div>          Rosina domāt par to, ka sadzīvē degšana </div><div>ne vienmēr ir vēlama, tā rada lielus postījumus un ir nepieciešamas prasmes dzēst ugunsgrēku. </div><div>           Skolotājs jautā: „Kas jādara, lai degšanu pārtrauktu?”</div><div>          Uzklausa skolēnu atbildes un vienojas ar skolēniem, ka stundā, veicot eksperimentus, tiks pārbaudīta skābekļa trūkuma ietekme, pētot, ar kādiem paņēmieniem var pārtraukt skābekļa piekļuvi degošajai vielai (pētāmā problēma).</div>]]></description>
         <enclosure url="" />
         <pubDate>2018-11-24 17:32:33 UTC</pubDate>
         <guid>https://padlet.com/inna498/qsumydtyklnv/wish/307418461</guid>
      </item>
      <item>
         <title>Videofragments Nr.1</title>
         <author>inna498</author>
         <link>https://padlet.com/inna498/qsumydtyklnv/wish/307419699</link>
         <description><![CDATA[]]></description>
         <enclosure url="https://padlet-uploads.storage.googleapis.com/269099550/7220b9aafb5643884397f14b4ab13853/videoplayback.mp4" />
         <pubDate>2018-11-24 17:47:16 UTC</pubDate>
         <guid>https://padlet.com/inna498/qsumydtyklnv/wish/307419699</guid>
      </item>
      <item>
         <title>Skolotāja darbība</title>
         <author>inna498</author>
         <link>https://padlet.com/inna498/qsumydtyklnv/wish/307419974</link>
         <description><![CDATA[<div>Izdala darba lapu. </div><div>Aicina skolēnus izlasīt visu darba gaitu.</div><div>     Skolotājs atgādina pieņēmuma veidošanas shēmu: Ja ...... (es darīšu), tad ...... (notiks).</div><div>Aicina izvirzīt pieņēmumu izvirzītajiem pieņēmumiem izvēlas tos, kurus var pārbaudīt, veicot eksperimentus laboratorijas darbā. Ja skolēni izvēlas degošu vielu dzēst ar ūdeni, skolotājs paskaidro, ka tas ir cits faktors – temperatūras pazemināšana. </div><div>         Darbā pārbaudāmi pieņēmumi:</div><div>Ja degošu vielu pārsedz (ar segu, vāku u.c.), tad skābekļa piekļuve samazinās un tiek pārtraukta degšana.</div><div> </div><div>Ja degošai vielai uzber smiltis, tad skābekļa piekļuve samazinās un tiek pārtraukta degšana.</div><div> </div><div>Ja degošu vielu dzēš ar ugunsdzēšamā aparāta palīdzību, tad skābekļa piekļuve samazinās un tiek pārtraukta degšana. </div><div> </div><div>Lūdz skolēnus ierakstīt šos pieņēmumus darba lapā.</div><div>Paskaidro – lai eksperimentāli pārbaudītu pieņēmumus, tiks </div><div>modelētas ugunsgrēka situācijas.</div><div>Paskaidro – lai pārbaudītu 1. pieņēmumu, skolēni izmantos ūdenī samērcētu kokvilnas lupatiņu vai ūdenī samērcētu ﬁltrpapīru, kā rezultātā iespējams modelēt degošas vielas pārsegšanu (ar segu, vāku u. c.), pārbaudot 2. pieņēmumu, tiks izmantotas smiltis. 3. pieņēmums tiks pārbaudīts, vērojot videofragmentu – ugunsdzēšamā aparāta darbību.</div><div> </div><div>Skolotājs vēro skolēnu darbību, konsultē un palīdz.</div>]]></description>
         <enclosure url="" />
         <pubDate>2018-11-24 17:50:22 UTC</pubDate>
         <guid>https://padlet.com/inna498/qsumydtyklnv/wish/307419974</guid>
      </item>
      <item>
         <title>Videofragments Nr.2</title>
         <author>inna498</author>
         <link>https://padlet.com/inna498/qsumydtyklnv/wish/307420671</link>
         <description><![CDATA[<div>Lai pārbaudītu 3. pieņēmumu, skolotājs demonstrē <a href="Ognetushitelj.wmv">videofragmentu</a> -  degošas vielas dzēšanu, izmantojot ugunsdzēšamo aparātu.</div><div> </div><div>Skolotājs paskaidro, ka, izmantojot ugunsdzēšamo aparātu, skābekļa piekļuves samazināšanai, t.i., uguns dzēšanai tiek izmantota ogļskābā gāze, kas ir smaga gāze un slāpē degšanu.</div><div> </div><div><a href="http://www.youtube.com/watch?v=Ozc_CeMe2JQ">http://www.youtube.com/watch?v=Ozc_CeMe2JQ</a> </div><div> </div><div> Skolotājs kopā ar skolēniem pārrunā secinājumus. </div>]]></description>
         <enclosure url="" />
         <pubDate>2018-11-24 17:56:59 UTC</pubDate>
         <guid>https://padlet.com/inna498/qsumydtyklnv/wish/307420671</guid>
      </item>
      <item>
         <title>Videofragments Nr.3</title>
         <author>inna498</author>
         <link>https://padlet.com/inna498/qsumydtyklnv/wish/307420904</link>
         <description><![CDATA[<div>      Izmantojot projektoru, demonstrē uzdevumus no ActivInspire – Studio K IT 08 04p 5. un 6. lpp. Aicina skolēnus atbildēt uz jautājumiem.</div><div>         Izmantojot projektoru, demonstrē videofragmentus un prasa skolēnus atbildēt.</div>]]></description>
         <enclosure url="https://padlet-uploads.storage.googleapis.com/269099550/f1a1f2cdd4103ccc60d464a2b7a22af1/Kulas.mp4" />
         <pubDate>2018-11-24 17:59:25 UTC</pubDate>
         <guid>https://padlet.com/inna498/qsumydtyklnv/wish/307420904</guid>
      </item>
      <item>
         <title>Videofragments Nr.4</title>
         <author>inna498</author>
         <link>https://padlet.com/inna498/qsumydtyklnv/wish/307421296</link>
         <description><![CDATA[]]></description>
         <enclosure url="https://padlet-uploads.storage.googleapis.com/269099550/5342ebf89e620ae6153bae12ebc6d7d6/videoplayback__2_.mp4" />
         <pubDate>2018-11-24 18:03:26 UTC</pubDate>
         <guid>https://padlet.com/inna498/qsumydtyklnv/wish/307421296</guid>
      </item>
      <item>
         <title>Skolēnu darbība</title>
         <author>inna498</author>
         <link>https://padlet.com/inna498/qsumydtyklnv/wish/307517679</link>
         <description><![CDATA[<div>Parskatoties videofragmentu Nr. 1 pārdomā un pasaka, kādus faktorus shematiski attēlo „ uguns trīsstūris”.</div><div> </div><div>Skolēni atbild. </div>]]></description>
         <enclosure url="" />
         <pubDate>2018-11-25 15:30:25 UTC</pubDate>
         <guid>https://padlet.com/inna498/qsumydtyklnv/wish/307517679</guid>
      </item>
      <item>
         <title>Skolēnu darbība</title>
         <author>inna498</author>
         <link>https://padlet.com/inna498/qsumydtyklnv/wish/307518152</link>
         <description><![CDATA[<div>Skolēnus lasa darba lapa  ” DEGOŠAS VIELAS DZĒŠANAS PAŅĒMIENI” visu darba gaitu.</div><div><br></div><div>Skolēnu izvirza pieņēmumus par paņēmieniem, kurus izmantojot iespējams pārtraukt skābekļa piekļuvi degošai vielai. <br><br>Skolēni ieraksta šos pieņēmumus darba lapā. </div>]]></description>
         <enclosure url="" />
         <pubDate>2018-11-25 15:34:15 UTC</pubDate>
         <guid>https://padlet.com/inna498/qsumydtyklnv/wish/307518152</guid>
      </item>
      <item>
         <title>Skolēnu darbība</title>
         <author>inna498</author>
         <link>https://padlet.com/inna498/qsumydtyklnv/wish/307518655</link>
         <description><![CDATA[<div>Lai pārbaudītu 3. pieņēmumu, skolotājs demonstrē <a href="Ognetushitelj.wmv">videofragmentu</a> -  degošas vielas dzēšanu, izmantojot ugunsdzēšamo aparātu.<br>Skolēni veic eksperimentus 1. un 2. pieņēmuma pārbaudei.</div><div> Skolēni patstāvīgi pieraksta novērojumus datu reģistrēšanas tabulā.</div><div> Skolēni patstāvīgi analizē, izvērtē un secina, izmantojot novērojumus patstāvīgi </div><div>veiktajiem eksperimentiem un skolotāja radītam videosižetam.. </div>]]></description>
         <enclosure url="" />
         <pubDate>2018-11-25 15:37:38 UTC</pubDate>
         <guid>https://padlet.com/inna498/qsumydtyklnv/wish/307518655</guid>
      </item>
   </channel>
</rss>
