<?xml version="1.0"?>
<rss version="2.0">
   <channel>
      <title>למידת עמיתים - שיתוף בעקבות צפייה by tali</title>
      <link>https://padlet.com/talimw/4rrfg1uq1q3g</link>
      <description>שתפו והביעו את דעתכם על השיעור שצפיתם בו (ציינו את שם השיעור, כיתה, מיומנות) והביעו את דעתכם על השיעור. הגיבו לשתי חברות/חבר בקבוצה. שיתוף מהנה!</description>
      <language>en-us</language>
      <pubDate>2017-05-17 11:02:45 UTC</pubDate>
      <lastBuildDate>2025-11-08 19:04:48 UTC</lastBuildDate>
      <webMaster>hello@padlet.com</webMaster>
      <image>
         <url></url>
      </image>
      <item>
         <title>אני צפיתי ביחידת ההוראה &quot;ממטרד למשאב&quot; - אתר חיריה</title>
         <author>gilaasil</author>
         <link>https://padlet.com/talimw/4rrfg1uq1q3g/wish/527497811</link>
         <description><![CDATA[<div>מטרות השיעור היו: הכרת אסטרטגיות להתמודדות עם טקסט מידעי ארוך</div><div>ובאילו אסטרטגיות ניתן להשתמש, על מנת להבין פסקה .<br>המנחה פתחה בחידה - שעוררה סקרנות וגייסה את קהל הלומדים לשיעור. בהמשך הציגה סרטון שהרחיב את הידע של הלומדים.<br>בהמשך המנחה התייחסה לפסקה הראשונה העמיקה והרחיבה אותה ובהמשך עשתה הפסקה והמשיכה בחידון. השיעור הועבר בצורה נעימה. היה שיח בינה לבין הלומדים באמצעות צ'אט. היא הגיבה בנעימות. התייחסה לכותרת היחידה תוך התמקדות בפסקת הסיום וסיכמה את הנושאים ואת מטרות השיעור. כמובן שזה חלק אחד קטן שניתן לעבוד איתו ביחידת לימוד זו, וניתן ורצוי להמשיך לעבוד על אסטרטגיות נוספות, אבל בהחלט היה מעניין ומומלץ לרואותו. גילה מזרחי<br><br></div>]]></description>
         <enclosure url="" />
         <pubDate>2020-04-24 06:04:27 UTC</pubDate>
         <guid>https://padlet.com/talimw/4rrfg1uq1q3g/wish/527497811</guid>
      </item>
      <item>
         <title>אני צפיתי בשיעור קריאת שיר על האביב-לכיתה א </title>
         <author></author>
         <link>https://padlet.com/talimw/4rrfg1uq1q3g/wish/535850472</link>
         <description><![CDATA[<div>מטרות השיעור היו:הכרת האביב ,תיאור האביב , זיהוי צבעים ורגשות שקשורים לאביב וכיצד משפיע עלינו האביב .<br>המורה פתחה בזיהוי אותיות של המילה אביב וצביעתם ואז עשתה קישור לצבעים שקשורים לאביב .<br>בהמשך היא חזרה לשיר ונתנת משימות איתור מתוך המילים שנמצאות בשיר ולכל משימה עצרה ונתנה זמן . לסיכום ביקשה לתאר איך האביב משפיע על הדובר של השיר ואחרי זה קישרה זאת לכל תלמיד על ידי כך שביקשה לתאר איך האביב משפיע על התלמיד עצמו . מאוד אהבתי שהשתמשה בתמונות וצבעים . בסיום השיעור היא ביקשה לצלם תמונה שקשורה לאביב ובעצם שלחה אותם לעבודה עצמית מחיי היום יום . המורה ניהלה שיח נעים וקולה היה ברור ורגוע <br><br></div>]]></description>
         <enclosure url="" />
         <pubDate>2020-04-28 09:51:29 UTC</pubDate>
         <guid>https://padlet.com/talimw/4rrfg1uq1q3g/wish/535850472</guid>
      </item>
      <item>
         <title>צפיתי השיעור עם המורה מרי יפה לכיתה א&#39;- קריאת שיר האביב.</title>
         <author></author>
         <link>https://padlet.com/talimw/4rrfg1uq1q3g/wish/536962312</link>
         <description><![CDATA[<div>מטרות השיעור היו- הכרת עונת האביב ועמידה על ההבדל בין האביב לחורף.<br>זיהוי של מילים חדשות וכתיבתן.<br>השיעור הועבר באופן נינוח. המורה משלבת השיעור גם האזנה לשיר, איתוק מילים מתוכו וכתיבה שלהן. <br>לאחר מכן משלבהת פעילות שבה התלמידים מזהים את המילים ומתאימים אותן לתמונה. <br>בנוסף, שילבה טבלה שבה התלמידים היו צריכים להבדיל בין מילים שקשורות לחורף ומילים שקשורות לאביב. <br>כמובן, שהיא מתייחסת לתוכן השיר ולרגשות הדובר. <br>בסוף השיעור, שלחה את התלמידים לצלם תמונה הקשורה לאביב.<br>השיעור נעים ומועבר בצורה מיטבית. <br><br>מור קפוזה</div>]]></description>
         <enclosure url="" />
         <pubDate>2020-04-28 16:41:47 UTC</pubDate>
         <guid>https://padlet.com/talimw/4rrfg1uq1q3g/wish/536962312</guid>
      </item>
      <item>
         <title>צפיתי בשיעור מסר סמוי בטקסט עם המורה חנה אבוחצירא לכיתה ה&#39;-ו&#39;</title>
         <author></author>
         <link>https://padlet.com/talimw/4rrfg1uq1q3g/wish/549822826</link>
         <description><![CDATA[<div>מטרת השיעור היה הכרת אסטרטגיות ללמידה של מסר גלוי ומסר סמוי בטקסט.<br>המנחה פתחה עם חידת תמונה שדרכה חשפה לתלמידים את ההבדל בין מסר סמוי למסר גלוי .  לאחר מכן נתנה דוגמה למסר גלוי ואז התמקדה באסטרטגיות במסר סמוי . אחד מהאסטרטגיות ללמידת מסר סמוי היא הבנה שדרך סימני קריאה חוזרים המביאים התפלאות זה מעורר רגש אצל הדמות ובנוסף הדגישה שישנם מילים המתארות תחושות ורגשות אצל  הדמויות .<br>לבסוף ביקשה מהילדים למצוא מסרים סמויים בשיר המוכר להם  "שבט אחים ואחיות" , וזאת על מנת להגיע לעולם התוכן שלהם וליצור רלוונטיות  בשיעור.<br>השיעור היה מובנה בהדרגתיות , ניהלה שיח נעים וברור ,עצרה לאורך השיעור מספר פעמים ונתנה מקום למחשבה.</div>]]></description>
         <enclosure url="" />
         <pubDate>2020-05-04 16:15:46 UTC</pubDate>
         <guid>https://padlet.com/talimw/4rrfg1uq1q3g/wish/549822826</guid>
      </item>
      <item>
         <title>צפיתי בשיעור בנושא תזונה נכונה - לכיתה ו&#39;, המורה לימור עסיס טל</title>
         <author></author>
         <link>https://padlet.com/talimw/4rrfg1uq1q3g/wish/551111722</link>
         <description><![CDATA[<div>מטרת השיעור היה הכרת המושג תזונה נכונה ומאפיינים של תזונה נכונה.<br>בשיעור היה שימוש באסטרטגיות שונות ומגוונות והמורה השתמשה בהכרת כתבה חדשותית, בסרטונים ובחידון השיעור היה מעניין ומגוון ונכנס לעולמם של התלמידם.<br>היה שילוב של למידה ולאחריה זמן לתרגול של התלמידים, בעזרת החידון התלמידים יכלו לבחון את עצמם בהבנה של הקריאה. <br><br>קובי ברו.</div>]]></description>
         <enclosure url="" />
         <pubDate>2020-05-05 05:43:17 UTC</pubDate>
         <guid>https://padlet.com/talimw/4rrfg1uq1q3g/wish/551111722</guid>
      </item>
      <item>
         <title>&quot;מילם בכל מקום&quot;-מרי יפה</title>
         <author></author>
         <link>https://padlet.com/talimw/4rrfg1uq1q3g/wish/553863688</link>
         <description><![CDATA[<div>שיעור לכיתה ב'<br><br>מטרת השיעור: זיהוי מילים חדשות וכתיבתן. העשרת אוצר מילים דרך למידה אקראית ולמידה ישירה. כתיבת משפטים פשוטים ומורכבים באופן תקני מבחינה תחבירית.<br>המורה בתחילת השיעור מציגה לילדים את מהלך השיעור כולל הסבר מפורט של הציוד הנדרש.<br>תחילה פותחת מרי בשיר אותו מקריאה לילדים ולאחר מכן עוברת לפעילויות חווייתיות שבעזרתן מעשירה את אוצר המילים של הילדים.<br>בנוסף, נותנת לילדים פעילות מהבית לחפש חמישה מוצרים עליהם כתובים מילים. הפעילויות מזמנות למידה ונותנות לילדים הרגשה וחוויה של הצלחה.<br>לאחר שהילדים אספו מילים עליהם להרכיב משפט באופן תקני.<br>השיעור הועבר בצורה נעימה וחווייתית.<br><br>מוריה טויטו </div>]]></description>
         <enclosure url="" />
         <pubDate>2020-05-06 06:39:20 UTC</pubDate>
         <guid>https://padlet.com/talimw/4rrfg1uq1q3g/wish/553863688</guid>
      </item>
      <item>
         <title>&quot;חולמים בחולם&quot; לכיתה ב&#39;</title>
         <author></author>
         <link>https://padlet.com/talimw/4rrfg1uq1q3g/wish/555673578</link>
         <description><![CDATA[<div>מטרת השיעור: הקניית הצליל חולם מלא/חסר<br>אני מאוד נהניתי מדרך הלמידה של המורה, בפרט כמורת שילוב שמודעת לכך כמה חשוב להשתמש בערוצים מגוונים. במיוחד אהבתי את הרעיון שהביאה חפצים עם הצליל הנלמד. השיעור היה מובנה מפונמות, צירופים ומילים והכיל מיומנויות שונות כגון: קריאת צלילים ומילים, כתיבתם, זיהויים וכו.  היא גם נתנה תומך זיכרון מוחשי וחוזר ומוכר לתלמידים המסייע מניסיון לזכור את הצליל, אור כמו האור מעלינו.<br>והייתה יצירתית להפליא ברעיונותיה: הבאת חפצים, שרה שירים, הציגה תמונות והייתה תנועותית כדי להמחיש. <br>אהבתי את ההתייחסות ההטרוגנית בפרט לילדים מתקשים יותר הזקוקים לדרך למידה מגוונת יותר ופירוק לצלילים קטנים יותר של השפה כמו פונמות. <br><br>אביבית בן יעקב<br> <br><br></div>]]></description>
         <enclosure url="" />
         <pubDate>2020-05-06 18:59:24 UTC</pubDate>
         <guid>https://padlet.com/talimw/4rrfg1uq1q3g/wish/555673578</guid>
      </item>
      <item>
         <title>צפיתי בשיעור מצולם &quot;חולמים בחולם&quot;לכיתה א&#39;.</title>
         <author>hagezra2015</author>
         <link>https://padlet.com/talimw/4rrfg1uq1q3g/wish/558854334</link>
         <description><![CDATA[<div>מטרת השיעור :תרגול צליל החולם המלא/חסר באופן חוויתי ורב-חושי.<br> | השיעור היה ממוקד ומובנה עם הפסקות דידקטיות (להבאת ציוד או למעבר לפעילות נוספת ולסיכום) . <strong>פתיחה</strong>-חידה הקשורה לצליל הנלמד "מה בתיבת האוצר ?". <strong>האזנה</strong> לצלילים ולמילים עם חולם. <strong>משחק ותרגול,כתיבה ,קריאה, שירה ,פעילות מסכמת</strong> עם חיזוק תיבת אוצר ו<strong>הפנייה לסרטון</strong>. משימות חשיבה שולבו במהלך השיעור המצולם וניתנו הנחיות להפעלת הצופים: <strong>חישבו כמה פעמים מופיע הצליל "או" במילה קוף</strong> ?קפצו מספר פעמים ששמעתם את הצליל "או" גם במילה :שוקולד. <br>חגית עזרא </div>]]></description>
         <enclosure url="" />
         <pubDate>2020-05-08 01:41:35 UTC</pubDate>
         <guid>https://padlet.com/talimw/4rrfg1uq1q3g/wish/558854334</guid>
      </item>
   </channel>
</rss>
