<?xml version="1.0"?>
<rss version="2.0">
   <channel>
      <title>שיעור 4 א-סינכרוני- בניית מערך שיעור- חט&quot;ב פיינשטיין by מור קנדי</title>
      <link>https://padlet.com/kndimor/10fpgg6c2jtsd9oq</link>
      <description>כאן תשתפו את מערכי השיעור. אל תשכחו לכתוב את שמכם המלא ולצרף את העזרים- קבצים, קישורים, תמונות ועוד. </description>
      <language>en-us</language>
      <pubDate>2023-10-11 14:41:36 UTC</pubDate>
      <lastBuildDate>2024-03-25 19:29:47 UTC</lastBuildDate>
      <webMaster>hello@padlet.com</webMaster>
      <image>
         <url>https://padlet-uploads.storage.googleapis.com/416898349/64c0bc4725a728fb7471cda5359075b6/________.png</url>
      </image>
      <item>
         <title>לינוי גושה- מערך שיעור בנושא חומרים טהורים מבוסס משחוק</title>
         <author></author>
         <link>https://padlet.com/kndimor/10fpgg6c2jtsd9oq/wish/2833570882</link>
         <description><![CDATA[<ol><li><p>קהל היעד- שכבת ח</p></li><li><p>שיעור כפול למקבץ למידה (25 תלמידים בכיתה)</p></li><li><p>רפלקציה: במסגרת שיעור זה שילבתי מספר אמצעי למידה: מצגת, שני משחקים- משחק רמזור בכרטיסיות במליאה ומשחק רביעיות בקבוצות. בנוסף שילבתי דף מלווה שיעור עליו עבדו התלמידים בזוגות. פתיחת השיעור במשחק הרמזור אפשר לתלמידים לרענן את הזיכרון ולהתנסות במענה על שאלות בנושאים שנלמדו בדרך קלילה וחברתית (המשתתפים יכולים לראות את הכרטיסיות בהן בחרו חברי הקבוצה האחרים מה שיוצר מימד משחקי נוסף של הסתייעות ב"חכמת המונים"/ למידת עמיתים). העבודה המשותפת על תעודות הזהות לתרכובת עודדו עבודה זוגית משותפת ותחרותיות בין הזוגות. הרביעיות זימנו אתנחתא לימודית של משחק בקבוצות קטנות וחזרה על החומר שנלמד בצורה מהנה ומאתגרת. הפידבקים היו חיוביים מאוד והשיעור הכפול היה מגוון. </p></li><li><p>מסקנות: ריבוי אמצעי למידה כמו שני משחקים, דף עבודה, צפייה בניסוי ושימוש במצגת מעניקים גיוון אך לאחר התנסות בהעברת השיעור למדתי כי כדאי לוותר על אחד משני המשחקים (בפועל וויתרתי על משחק הרביעיות- אותו ביצעתי בשיעור שלאחר מכן). </p></li></ol>]]></description>
         <enclosure url="https://padlet-uploads.storage.googleapis.com/1343243526/11b4e9db55f6d50b84b8176c434ac7cb/________________________.docx" />
         <pubDate>2023-12-25 14:21:10 UTC</pubDate>
         <guid>https://padlet.com/kndimor/10fpgg6c2jtsd9oq/wish/2833570882</guid>
      </item>
      <item>
         <title>המשך מערך שיעור מבוסס משחוק: עזרים- משחק רביעיות (לינוי גושה)</title>
         <author></author>
         <link>https://padlet.com/kndimor/10fpgg6c2jtsd9oq/wish/2833571487</link>
         <description><![CDATA[]]></description>
         <enclosure url="https://padlet-uploads.storage.googleapis.com/1343243526/f8d825cf56ab2c88c298fae8c89a374b/_______.docx" />
         <pubDate>2023-12-25 14:22:39 UTC</pubDate>
         <guid>https://padlet.com/kndimor/10fpgg6c2jtsd9oq/wish/2833571487</guid>
      </item>
      <item>
         <title>המשך מערך שיעור מבוסס משחוק: עזרים- דף מלווה שיעור (לינוי גושה)</title>
         <author></author>
         <link>https://padlet.com/kndimor/10fpgg6c2jtsd9oq/wish/2833571715</link>
         <description><![CDATA[]]></description>
         <enclosure url="https://padlet-uploads.storage.googleapis.com/1343243526/ad9eac76d458e9a54c770f5576a5cf8e/______________________.docx" />
         <pubDate>2023-12-25 14:23:12 UTC</pubDate>
         <guid>https://padlet.com/kndimor/10fpgg6c2jtsd9oq/wish/2833571715</guid>
      </item>
      <item>
         <title></title>
         <author></author>
         <link>https://padlet.com/kndimor/10fpgg6c2jtsd9oq/wish/2851913430</link>
         <description><![CDATA[<p><strong>מערך שיעור חינוך מבוסס משחק</strong></p><p><strong>מגישה: שיר יחיא</strong></p><p><br/></p><p><strong>רקע</strong> – תלמידי כיתת חינוך שכבת ט', 37 תלמידים.&nbsp;</p><p><strong>נושא השיעור - </strong>סיום וסיכום מחצית א' והצבת יעדים ומטרות לקראת המחצית החדשה.&nbsp;</p><p><strong>מטרות</strong> - 1. התבוננות עצמית בהישגיהם החולפים במחצית החולפת, רפלקציה ושיח רגשי.&nbsp;</p><p>2. התלמידים יעצבו וינסחו את מטרותיהם לקראת המחצית הבאה.</p><p>3. שיתוף ומשחק עם חבריהם לכיתה.&nbsp;</p><p><br/></p><p><strong>תיאור מהלך השיעור</strong> -&nbsp;</p><p>הצגת נושא השיעור וכתיבתו על הלוח.&nbsp;</p><p>הסבר המשחק לתלמידים; כל אחד בתורו שולף קלף מתוך חפיסת הקלפים, מקריא אותו ומשתף את חברי הכיתה. מטרת המשחק שכל תלמידי הכיתה ידברו וישתפו את כלל הכיתה ויערך שיח רגשי בכיתה המקדם מטרות לימודיות, התנהגותיות, רגשיות וחברתיות.&nbsp;</p><p><a rel="noopener noreferrer nofollow" href="https://wordwall.net/he/resource/27890827/%d7%9c%d7%99%d7%9e%d7%95%d7%93%d7%99%d7%9d-%d7%97%d7%91%d7%a8%d7%aa%d7%99%d7%99%d7%9d/%d7%a4%d7%a2%d7%99%d7%9c%d7%95%d7%aa-%d7%a1%d7%99%d7%95%d7%9d-%d7%9e%d7%97%d7%a6%d7%99%d7%aa">קישור למשחק הקלפים</a></p><p>בשלב האחרון כל תלמיד יכתוב במחברת חינוך דבר אחד שלמד/ הבין על עצמו ודבר אחד שלמד על אחד מחברי הכיתה מתוך מענה על השאלות בקלפים.&nbsp;&nbsp;</p><p><br/></p><p><strong>רפקלציה </strong>– התלמידים הביעו התלהבות בראשית המשחק עם זאת הבחנתי בזה שככל שתלמידים השיבו על קלפים והשיעור נמשך, הם כבר הרעישו והיו חסרי סבלנות. ניכר שהם מיצו את המשחק כעבור רבע שעה כשעדיין לא כל תלמידי הכיתה הספיקו לשחק.&nbsp;</p><p>שמחתי לשמוע את התלמידים חולקים איתי ועם חבריהם את חוויותיהם ואת מסקנותיהם מן המחצית החולפת. בנוסף לכך ראיתי ששיח כזה הזמין גם תלמידים שקטים ומופנמים יותר לדבר, להשערתי דבר זה נבע מעצם העובדה שהיה משחק ש"ריכך" את הזרקור שמופנה אליהם.&nbsp;</p><p><br/></p><p><strong>מסקנות להמשך</strong> - לחלק את המשחק לשני חלקים כלומר שני שיעורי חינוך בכדי לאפשר הקשבה רבה יותר לכלל התלמידים.&nbsp;</p><p><br/></p>]]></description>
         <enclosure url="" />
         <pubDate>2024-01-17 13:59:46 UTC</pubDate>
         <guid>https://padlet.com/kndimor/10fpgg6c2jtsd9oq/wish/2851913430</guid>
      </item>
      <item>
         <title>יותם מארק - מערך שיעור</title>
         <author></author>
         <link>https://padlet.com/kndimor/10fpgg6c2jtsd9oq/wish/2854523212</link>
         <description><![CDATA[<p>רפלקציה: היו הרבה התנגדויות לנושא של הבנייה. שזה לא רק בחירה חופשית של כל אחד, אלא שיש השפעות חברתיות סמויות מהעין - שמשפיעות על כולנו. ריבוי המטודות סייעו לתלמידים להתחבר ולהבין. וגם מטודות שמבקשות מהם להביא דברים מהחיים שלהם. באופן כללי היה ממש סבבה ומעניין.</p><p><br/></p><p>מסקנות להמשך: להמשיך לגוון במטודות ולאפשר זמן לכל אחד לעבוד באופן אישי, ובזוגות, ובמליאה - זה מאפשר ליותר תלמידים להתחבר לנושא.</p>]]></description>
         <enclosure url="https://padlet-uploads.storage.googleapis.com/2291967971/923e200517ca903e448d2f30a484a7a4/_________________________.docx" />
         <pubDate>2024-01-19 10:09:12 UTC</pubDate>
         <guid>https://padlet.com/kndimor/10fpgg6c2jtsd9oq/wish/2854523212</guid>
      </item>
      <item>
         <title>דף עבודה לשיעור מגדר - יותם מארק</title>
         <author></author>
         <link>https://padlet.com/kndimor/10fpgg6c2jtsd9oq/wish/2854525590</link>
         <description><![CDATA[]]></description>
         <enclosure url="https://padlet-uploads.storage.googleapis.com/2291978191/8c461c16923e7e89b941195db464bc58/https_3A_2F_2Fpadlet_uploads_storage_googleapis_com_2F2267861769_2Faba332ebe7a71f631a74170cdb0c13a0_2F___________.pdf" />
         <pubDate>2024-01-19 10:11:53 UTC</pubDate>
         <guid>https://padlet.com/kndimor/10fpgg6c2jtsd9oq/wish/2854525590</guid>
      </item>
      <item>
         <title>הערכה מעצבת- קרן גולן</title>
         <author></author>
         <link>https://padlet.com/kndimor/10fpgg6c2jtsd9oq/wish/2856141478</link>
         <description><![CDATA[]]></description>
         <enclosure url="https://padlet-uploads.storage.googleapis.com/2294385079/633944649efba59175eb23b1cbe89ce4/_____________2_.pptx" />
         <pubDate>2024-01-21 18:40:04 UTC</pubDate>
         <guid>https://padlet.com/kndimor/10fpgg6c2jtsd9oq/wish/2856141478</guid>
      </item>
      <item>
         <title>מערך שיעור בהיסטוריה  סיכום נושא המהפכה הצרפתית באמצעות הכנת משחק בwordwall. מגישה: שרית עתמי רדא</title>
         <author></author>
         <link>https://padlet.com/kndimor/10fpgg6c2jtsd9oq/wish/2932920965</link>
         <description><![CDATA[<p><strong>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; מערך שיעור: המהפכה הצרפתית – הכנת משחק בwordwall</strong></p><p><strong>רקע&nbsp;</strong>– תלמידי שיעור היסטוריה, שכבת ח', 35 תלמידים.</p><p><strong>מטרות-</strong> התלמידים ידגימו את הבנתם במושגי מפתח ומונחים הקשורים למהפכה הצרפתית באמצעות &nbsp;הכנת משחק בwordwall.</p><p>הכנת המשחק מזמנת מפגש בין חברים להכנת המשחק, מזמן אינטראקציה. כמו כן מאפשר גיוון ויוצר עניין בקרב התלמידים.</p><p><strong>תיאור מהלך השיעור</strong>-<br>מבוא (10 דקות):<br>- חזרה על הנלמד בשיעורים הקודמים כסקירה כללית של המהפכה הצרפתית, ע"י מצגת של קנבה.<br>- ציון אירועי המפתח, סיבות והתוצאות של המהפכה הצרפתית כדי ליצור את ההקשר להכנת המשחק, כולל סרטון של 3 דקות.<br>מהלך השיעור (30 דקות):</p><p>חשיפת התלמידים לwordwall<br>על כל זוג תלמידים בכיתה &nbsp;לכתוב 10 שאלות {כולל מחוון} מתוך ספר הלימוד עמודים 35-40, מסע אל העבר , עידן המהפכות.</p><p><strong>תיאור שילוב המשחוק-</strong></p><p>השיעור הזה מהווה כשיעור סיכום בנושא המהפכה הצרפתית. מטרת המשחק היא להנות , חווית למידה , דרך שונה &nbsp;לתרגל את המושגים ולהבין אותם דרך קלילה  וחוויתית.</p><p>העצמת ילדים ביישנים ושקטים, שילובם של &nbsp;ילדים שלרוב אינם במרכז עם שאר התלמידים בכיתה.</p><p><strong>המאפיינים המשחקיים שהופיעו</strong>-</p><p>המאפיינים פה באים לידי ביטוי ברעיון של מעבר שלבים, מעבר רמות, הנאה ,חווית למידה, פסילות, ניקוד או כל ייצוג אחר אשר קיים במשחקים.</p><p><strong>רפקלציה&nbsp;</strong>–</p><p>התלמידים ממש נהנו , זאת פעם ראשונה שהם נחשפו לwordwall בהקשר לשיעור היסטוריה. הם הופתעו שהבינו איך זה עובד מהצד השני{כתלמידים הם ראו זאת רק שהצוות החינוכי הראה והפעם הם אלו שמכינים}, הם אהבו את הרעיון שאפשר להפוך משחק אחד שיצרו/הכינו לכמה אפשרויות. לדוגמה שהכינו את החידון ואז באפשרויות הפכו זאת &nbsp;לopen the box ועוד אפשרויות....</p><p>אני באופן אישי נהנתי מהעובדה שהיו תלמידים &nbsp;שבדר"כ פחות דומיננטים והפעם בשיעור מסוג זה הם ממש לקחו חלק. למדתי שזה לא כ"כ מפחיד , חששתי שבחלק שבו עלי להסביר להם איך זה עובד , אני אתקל בקשיים, אבל זה צלח אחרי שתרגלתי זאת בבית, כך שהקשיים שנתקלתי בהם היו יותר בהכנה לשיעור.</p><p>מסקנות להמשך:</p><p>למנות את אחד התלמידים שיסייע בהמשך בנושא זה  לשאר התלמידים, מעין נאמן מישחוק.</p><p>&nbsp;</p><p>&nbsp;</p><p>&nbsp;</p><p>&nbsp;</p><p>&nbsp;</p><p><br><br></p><ul><li><p><strong>מסקנות להמשך</strong>.</p></li></ul><p><br/></p>]]></description>
         <enclosure url="" />
         <pubDate>2024-03-25 19:00:24 UTC</pubDate>
         <guid>https://padlet.com/kndimor/10fpgg6c2jtsd9oq/wish/2932920965</guid>
      </item>
      <item>
         <title></title>
         <author></author>
         <link>https://padlet.com/kndimor/10fpgg6c2jtsd9oq/wish/2932935615</link>
         <description><![CDATA[]]></description>
         <enclosure url="https://padlet-uploads.storage.googleapis.com/2395814343/fb35ed4fdb34c2b81e605d984de0316c/__________________.docx" />
         <pubDate>2024-03-25 19:19:02 UTC</pubDate>
         <guid>https://padlet.com/kndimor/10fpgg6c2jtsd9oq/wish/2932935615</guid>
      </item>
      <item>
         <title>תמונות מהשיעור בנושא הכנת משחק בעקבות המהפכה הצרפתית</title>
         <author></author>
         <link>https://padlet.com/kndimor/10fpgg6c2jtsd9oq/wish/2932945042</link>
         <description><![CDATA[]]></description>
         <enclosure url="https://padlet-uploads.storage.googleapis.com/2395834538/26e571eb16db204dc6336b1770cf3abe/__________________.docx" />
         <pubDate>2024-03-25 19:29:47 UTC</pubDate>
         <guid>https://padlet.com/kndimor/10fpgg6c2jtsd9oq/wish/2932945042</guid>
      </item>
   </channel>
</rss>
